KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14477550

nr 1447 7550

Gideon Ekholm

(1886-1952), Sverige

Oljemålning, Fjällandskap. Signerad, daterad 1930. Olja på duk, 47x64, yttermått inklusive ram: 64x81 cm

Gideon Ekholm, svensk målare född 1886, död 1952.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 7 februari 2022
kl 19:18:58

7/2 19:12:16 1      Vinnande bud

Gideon Ekholm

Läs mer om Gideon Ekholm