KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14477550
nr 1447 7550
Gideon Ekholm
(1886-1952), Sverige
Oljemålning, Fjällandskap. Signerad, daterad 1930. Olja på duk, 47x64, yttermått inklusive ram: 64x81 cm
Gideon Ekholm, svensk målare född 1886, död 1952.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 februari 2022
kl 19:18:58
7/2 19:12:16